SEO (ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU) HİZMETİ

SEO, Search Engine Optimization kısaltmasıdır, Türkçe olarak arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO, web sitelerine özel yapılan çalışmalar, standart yapıya ulaştırma, site içeriklerinin arama motorları arama sonuçlarında beklenen anahtar kelimelerde üst sıralara çıkarılması işine verilen isimdir. Arama motoru optimizasyonu (SEO), organik arama sonuçlarında daha yüksek bir sıralamayı yakalamak için, yardımcı tekniklerle bir web sitesine trafik artırmanın yoludur. Özellikler yaygın kullanılan arama motorları Yahoo, Google, Bing vb. üzerinden yapılan anahtar kelime aramalarında web sitenizin ilk sıralarda çıkması hedeflenmektedir.

SEO

Burada organik olarak ziyaretçi hedefiyle içeriklerin oluşturulması Google ve benzeri arama motorlarının, algoritmalar doğrultusunda web sitenize yapılan çalışmaların başarı sağlayacağını kabul etmektedir. SEO Optimizasyonu,ciddi oranda bir profesyonellik gerektirir, arama motorları sürekli algoritmalarını güncellediklerinden SEO Ekibininde bu güncellemelere eşlik etmesi gereklidir. Arama motoru optimizasyonu ile sihirbazlık yapma şansınız yoktur, ama içeriklerinizin aktif ziyaret edilmesini sağlar. Doğru teknik ve anahtar kelime sıralamalarınızla web sitenizin daha ön sıralara gelmesini sağlayabiliriz.

SEO (Search Engine Optimization) Nasıl Olmalıdır?

Arama motoruna yazılan anahtar kelimeler ile üst sıralara çıkmak için yapılan iç SEO ve dış SEO olarak arama motorlarında üst sırada çıkmak için gerekli SEO iki aşamalı şekilde tanımlanmaktadır. Web sitenizin yerleşiğinde uygulanan optimizasyonlar ve site dışında backlinkler oluşturur. Bunun amacı ise arama motorlarına yapılan anahtar kelimeler sayesinde arama motorunun ilk sırada aranan ve ulaşılan web sitesi olmaktır. SEO işlemleri özellikle işletmeciler, blog yazarları için çok büyük öneme sahiptir. Arama motorları aranan kelimeyi daha rahat bir şekilde tarar ve böylece linkler sayesinde web sitenizin en üstte çıkmasına yardımcı olur.

Yelken Medya olarak temel SEO optimizasyonunu tüm sitelerimize uygulamaktayız. İleri derece SEO olarak tanımladığımız, firmanızın veya kişisel sayfanızın, markanızın stratejik hedeflerine en uygun planı oluşturmak gereklidir. Markanızın web sitesi dışındaki bilinirliği ve geri bağlantı profilinizi, sektörel ve içerik bazında rakiplerinizin önünde yer almanız için gerekli ön çalışmalar sonrasında, web sitesi içerisinde optimizasyonunuzu ve web sitesi altyapısını ve öncü rekabet gücünü dikkate alarak, yol haritamızı planlarız. Bu tek bir bakış açısı ile oluşturulabilecek standart bir strateji olamaz, size öznel ve isteklerinizle örtüşen web sitenizin üst sıralarda görünürlüğünü iyileştirmeye yönelik belirli bir eylem planı oluşturuyoruz. Sonra size özel belirlenen, stratejilerimiz ve taktiklerimiz doğrultusunda çalışmaya başlıyoruz.

Amacımız SEO ile size yeni müşteriler kazandırabilmektir. Google'ın bağlantıları ve içeriği konusunda daha katı hale getirmesi sayesinde, küçük işletmeler ve işletmeler için SEO stratejileri önemli ölçüde değişti. Web’de artık sadece standart yazı ve içerikler oluşturarak GOOGLE aramalarında ön sıralarda yer almanın mümkün olmadığı açıktır. İçeriklerin ve kaynakların web sitenize özel hazırlanması, doğal trafik oluşturulması, kaynaklara kesintisiz ve hızlı ulaşılması en temel eylemlerdir.Bunun yanı sıra genel olarak SEO çalışmalarının siteniz için sağladığı faydalardan bahsetmek gerekirse de:

NELER YAPIYORUZ ?

  • SEO çalışmaları uzun soluklu ve sabır gerektiren çalışmalardır. Uzun vadede hedeflediğiniz her noktaya ulaşmanızı,
  • Sitenizin arama motorları tarafından görünür ve bilinir olmasını,
  • Organik olarak arama motorlarının üst sıralarında yer almasını,
  • Hedef kitlenizin sitenizi tanımasını ve sitenize daha hızlı ulaşmasını
  • Web sitenizin daha sık ziyaretçi çekmesini,
  • Marka bilinirliği artırır,
  • Reklam ücretlerine ayırmış olduğunuz bütçeyi SEO çalışması ile desteklemeniz ileride Adwords giderlerinizin de azalmasına, web sitenizin dijital dünyada ise büyük ölçüde büyüme ve gelişme kaydetmesine katkı sağlar.

SEO Fiyatları Ne Kadar? Neye göre Belirlenir?

Seo fiyatları düşünüldüğü kadar yüksek ücretler değildir, bir çok kritere göre değişiklik göstermektedir. SEO fiyatı belirlenirken web sitesinin geçmişi, rakiplerin durumu, öncesinde seo çalışması yapılıp yapılmadığı, web sitesi yerleşiğinde backlink sayısı, anahtar kelimenin popülerliği, seo çalışması süresi gibi faktörler seo fiyatlarını değiştirmektedir.

Yelken Medya olarak SEO çalışmalarında aylık olarak sözleşmeler yaparak hizmet sunmaktayız. Web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için yapılan SEO hizmetlerinin etkisini görebilmeniz için minimum 3 aylık bir periyoda ihtiyaç duyulmaktadır.